Legnica. Paczki dla babci i dziadka przejdź do galerii

Związek Dużych Rodzin z przyjaciółmi przygotował kilkaset paczek dla najstarszych mieszkańców miasta.

W sobotę 23 stycznia członkowie Związku Dużych Rodzin 3+ z Legnicy rozwieźli do legnickich seniorów specjalne paczki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak skrzętnie wyliczają, paczki trafiły m.in. do 205 członków legnickiego Oddziału Związku Sybiraków, 80 seniorów na terenie Parafii św. Trójcy, w tym objętych pomocą Caritas, 35 paczek dla podopiecznych Zakładu Opieki Leczniczej "Samarytanin", 30 pacjentów objętych pomocą przez pielęgniarki środowiskowe Caritas Diecezji Legnickiej, 30 dziadków i babć wspartych przez Caritas przy parafii św. Jadwigi w Legnicy i pięciorga innych. W przyszłym tygodniu paczki trafią jeszcze do Domu Pomocy Społecznej w Legnicy i do Przychodni "Biegunowa".

Paczki przygotowywane były w salkach przy parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy. Obok członków legnickiego oddziału ZDR, pomogli m.in. harcerze "Zawiszacy".

W każdej paczce dzięki wsparciu Fundacji KGHM znajdowały się m.in.: 304-stronicowy “Kalendarz dla Miasta i Wsi 2021”, pudełko na leki z podziałką na pory dnia i dni tygodnia, teczka plastikowa na przechowywanie dokumentów, antybakteryjny żel do rąk, kartki z życzeniami dzieci szkolnych i przedszkolnych. Ponadto do każdej paczki zostały dołączone maseczki, kupione przez Skautów Europy dzięki darowiźnie z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz słodycze, których zakup sponsorowała Caritas Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..