Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Legnica. Polak z sercem

Młodzi katolicy apelują - włączcie się do wsparcia dla Polaków pozostałych na Wschodzie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej również w tym roku pomyślało o Polakach mieszkających za Bugiem. Jak skrzętnie policzono, w samym tylko obwodzie lwowskim żyje prawie 19 tys. Polaków, a w obwodzie grodzieńskim (Białoruś) nawet 230 tys. Żyją bardzo skromnie. Nierzadko za równowartość kilkudziesięciu dolarów na miesiąc.

KSM po raz pierwszy zorganizowało pomoc dla Polaków w 2018 roku. Wówczas udało się przekazać rodakom kilkanaście ton jedzenia i kilka tysięcy złotych. Następnego roku były to już 24 tony żywności i kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nikola Mączka z KSM Diecezji Legnickiej tłumaczy, że we względu na panującą pandemię obecna edycja akcji wygląda nieco inaczej.

- Zbiórka żywności z długiem terminem ważności oraz środków czystości nie mogła odbyć się jak w poprzednich edycjach w listopadzie, zdecydowaliśmy się jednak, że nie zrezygnujemy z kolejnej edycji akcji, ale postaramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Tradycyjna zbiórka została przełożona. Od 11 listopada 2020 do 30 czerwca 2021 uruchomiony został tzw. sms charytatywny oraz prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Ponadto w tym roku nowością jest wprowadzenie platformy internetowej o nazwie eDaromat, która pozwala przekazać wsparcie na zakup produktów dla potrzebujących rodaków - mówi Nikola Mączka.

Więcej szczegółowych informacji m.in. z numerem sms, na który można wysyłać wiadomości, znajdziecie na stronie polakzsercem.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy