Bolesławiec. Nowa poradnia zaprasza!

W mieście ceramiki zapanowała nowa jakość. Od tego tygodnia jest tam miejsce służące rodzinom.

Ten adres warto znać i podawać dalej - ul. Kubika 4. Dlaczego? Ponieważ tam rozpoczęła swoją działalność specjalistyczna poradnia rodzinna Effata.

Powstała dzięki staraniom kilku osób skupionych wokół stowarzyszenia Wiara-Rodzina-Życie, ojcom pijarom pracującym w Bolesławcu a także siostrom elżbietankom.

- Myśleliśmy o jakimś ośrodku rekolekcyjnym, może miejscu z kaplicą i salą do spotkań. Z czasem, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przyszły pomysły miejsca, gdzie rodziny i małżeństwa mogłyby otrzymać wsparcie nie tylko kapłanów ale także i specjalistów z różnych dziedzin – opowiada Żaneta Zawada, dyrektor poradni.

Czas rozeznawania kierunku działania zbiegł się z kwarantannami i izolacjami. To dało do namysłu wszystkim, że może warto stworzyć poradnię rodzinną.

- Takiego miejsca w naszym mieście i okolicach na pewno brakuje. Są oczywiście różnego rodzaju miejsca, gdzie można szukać pomocy. Chociażby jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Myślę jednak, że zapotrzebowanie na poradnictwo i tego rodzaju pomoc jest dużo większe – mówi Żaneta Zawada.

- Chcielibyśmy, żeby ta pomoc była dostępna jak najszerszemu gronu. Stąd porady będą udzielane bezpłatnie. W ten sposób usuniemy jedną
z ważniejszych barier. Ja od strony kapłańskiej nie raz spotykałem się z potrzebą pokierowania moich rozmówców do specjalistów. My, jako kapłani nie musimy znać się na wszystkich aspektach pomocy ale dobrze jest mieć wizytówkę takiej poradni pod ręką. Cieszę się, że coś takiego powstało i startuje w Bolesławcu. Co prawda jesteśmy otwarci dla każdego, niezależnie od przekonań religijnych, ale profil poradni jest zdecydowanie ukierunkowany na wartości chrześcijańskie. Dla nas i dla naszych specjalistów sprawy wiary są ważne i każdy kto w tym aspekcie będzie poszukiwał wsparcia, także je u nas otrzyma – mówi o. Dominik Bochenek SP.

Bolesławiec. Nowa poradnia zaprasza!   Logo nowej bolesławieckiej poradni Jędrzej Rams /Foto Gość

Od teraz takie miejsce już jest. Skąd ta pewność? Ponieważ możemy tam znaleźć bardzo szeroki wachlarz specjalistów, którzy sami zaczęli się zgłaszać do stowarzyszenia, chcąc nieść pomoc rodzinom i małżeństwom. W poradni będą m.in. doradcy życia rodzinnego, psycholodzy, terapeuci, logopedzi, księża, pedagodzy…

Więcej o tym, kim oni są i w czym nam mogą pomagać, można przeczytać na stronie poradniaeffata.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..