Nowy numer 3/2021 Archiwum

Legnica. Napisz kartkę seniorowi

Dzień Babci i Dziadka nie jest radosny dla wszystkich. Można to jednak zmienić!

W pierwszym miesiącu Nowego Roku obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 i 22 stycznia). Legnickie Stowarzyszenie od Serca „Faustynka” postanowiło przy tej okazji pamiętać o osobach starszych, często samotnych i wyszło z inicjatywą „Otwarte serce dla seniora”.

Akcja polega na stworzeniu własnoręcznej kartki z życzeniami, która po przesłaniu na adres Stowarzyszenia (ul. Witkiewicza 17, 59-220 Legnica), zostanie przez „Faustynkę” wzbogacona o upominek i przekazana konkretnej starszej osobie w Legnicy. 

Organizacja przewidziała również specjalne prezentacje prac, która odbędą się właśnie w Dzień Babci i Dzień Dziadka na fanpage'u organizacji.

Warto wspomnieć, że „Faustynce” w ramach poprzedniej akcji świątecznej udało się przez cały grudzień docierać z paczkami do wielu osób potrzebujących. Wsparły ją w tym osoby prywatne i organizacje.

Kartki w ramach „Otwartego serca dla seniora” można przesyłać do 20 stycznia. Dotrą one do ponad 400 osób z placówek mieszczących się przede wszystkim na terenie Legnicy i okolic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama