Nowy numer 3/2021 Archiwum

Legnicka zbiórka dla potrzebujących

Jeszcze do 18 grudnia można wesprzeć ubogich, w tym dzieci z domu dziecka.

Adwent to czas, w którym szczególnie pamiętamy o osobach potrzebujących. Ludzie chętnie organizują się, by sprawiać podarunki na wspomnienie św. Mikołaja czy Wigilię Bożego Narodzenia.

Jedną z takich inicjatyw podjęło legnickie Stowarzyszenie od Serca „Faustynka”, do którego mogą zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy. Na pierwszy plan wysuwają się dzieci i dorośli z uboższych rodzin przy ''Faustynce" oraz 26 dzieci z legnickiego domu dziecka. Zgłaszać się mogą także indywidualnie dorosłe osoby z okolic.

Przy takich okazjach pomoc darczyńców jest niezbędna. Do 18 grudnia ludzie dobrej woli proszeni są o przynoszenie akcesoriów higienicznych (chusteczki nawilżające i zwykłe, pampersy, papier toaletowy, ręczniki papierowe), środków czystości (płyny do dezynfekcji, mydła w kostce i płynie; pasty do zębów i szczoteczki). Przydadzą się również słodycze, herbaty, akcesoria papiernicze i plastyczne, używane zabawki czy suchy prowiant.

Pierwsza tura została już dostarczona: 4 i 5 grudnia. Kolejna odbędzie się bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia. Osoby pragnące wziąć udział w pomocy, proszone są o kontakt ze stowarzyszeniem (tel. 781-942-623, mail: monik1487@o2.pl


W grudniu odbywa się również konkurs plastyczny. Prace nt. „Choinka i Tradycje Bożego Narodzenia” można przesyłać (Stowarzyszenie od serca „Faustynka” ul. Witkiewicza 17, 59-220 Legnica) jeszcze do 12.12.20r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama