Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katedra. Cykl kazań liturgicznych

Za nami pierwsze kazanie, które ma przybliżyć "Dwudziestkowiczom" przedsionek nieba.

W niedzielę 29 listopada w legnickiej katedrze odbyło się pierwsze z comiesięcznych kazań poświęconych liturgii. Cykl ma pomóc uczestnikom „Dwudziestek” w przybliżaniu często nieznanych aspektów Eucharystii.

Z pierwszej katechezy mogliśmy się dowiedzieć m.in. tego, że na każdej Mszy św. w wymienionej przez kapłana intencji modli się on sam, a wierni przynoszą na Ucztę swoje prośby; uznanie przed Bogiem że jesteśmy grzeszni  wcale nie oznacza chwili na przypominanie sobie ostatnio popełnionych grzechów oraz tego, w którym momencie Eucharystii osoby przygotowujące się do przyjęcia Chrztu św. powinny opuścić świątynię.

 Ks. Robert planuje przez wiele miesięcy przybliżać wiernym poszczególne elementy Mszy św. - Mam nadzieję, że kazania pozwolą na nowo zakochać się w tym przedsionku nieba i odkrywać to, czego do tej pory nie widzieliśmy – tłumaczy kapłan.

Kazania liturgiczne będą odbywały się w ostatnie niedziele miesiąca. Najbliższy termin to 27 grudnia.


„Dwudziestki”  to niedzielne Msze św. o godz. 20, które odbywają się w legnickiej katedrze w roku akademickim. Liturgii towarzyszy śpiew i charakterystyczny półmrok, który sprzyja wyciszeniu. Eucharystii przewodniczy zazwyczaj ks. Robert Bielawski, związany ze studentami przede wszystkim poprzez prowadzone przez niego Duszpasterstwo Akademickie  „IKONA”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama