Nowy numer 2/2021 Archiwum

Caritas pomaga seniorom

Już 500 seniorów skorzystało na współpracy fundacji Biedronka i Caritas Diecezji Legnickiej.

Caritas Diecezji Legnickiej powoli kończy dwuletni program pomoc osobom starszym. Mowa o programie „Na codzienne zakupy”. Skorzystało z niego prawie pół tysiąca seniorów. Są to osoby, które ukończyły 60. rok życia i które posiadają niski dochód. Otrzymują one od Fundacji Biedronki kartę, dzięki której mogą zrobić zakupy w sklepie tej sieci. Dzięki takiej karcie kupić można żywność i środki czystości.

Każda karta doładowana jest miesięczną kwotą 100 albo 150 złotych. Od 2018 r. poprzez tą akcję objęliśmy opieką prawie pięciuset seniorów, a wartość zakupów przekroczyła już 600 tys. złotych. Osoby te mogą także liczyć na pomoc wolontariusza, np. w zrobieniu zakupów. Jest to ważne szczególnie dziś, kiedy ze względu na pandemię zaleca się aby seniorzy pozostali w domach. Zakończenie tej edycji programu planowane jest z końcem stycznia br.

Co ciekawe w obecnej edycji wsparcia seniorów z pomocy korzysta 200 osób, w tym 143 samotnych i 110 niepełnosprawnych. Warte podkreślenia jest też to, że aż 52 osoby z tej grupy to osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama