Nowy numer 47/2020 Archiwum

Legnica. Wymiana ciepła... i miłości

Legnicka parafia znowu w akcji - juz stoi namiot z ciepłymi ubraniami.

W parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy kolejny raz stanął namiot z ubraniami do wzięcia. Inicjatywa nosi nazwę "Wymiana ciepła". Zasada działania jest prosta - każdy kto ma w domu ubrania w dobrym stanie, przydatne do używania w okresie jesienno-zimowym (kurtki, płaszcze, swetry, bluzy nawet może i buty), może je przynieść do specjalnego otwartego namiotu stojącego przy plebanii. Tam można je zostawić. Kto je odbiera i z nich korzysta? Każdy, kto tylko ma taką potrzebę.

- Zachęcam do włączenia się w prostą, ale przynoszącą piękne owoce, akcję  W poprzednich latach, gdy organizowaliśmy "Wymianę ciepła" widzieliśmy, że z tych ubrań skorzystało bardzo dużo osób. Osób niemajętnych, osób potrzebujących wsparcia, nierzadko osób które się krępują iść i prosić innych o pomoc. A same mają niekiedy trudności z utrzymaniem siebie. Są też mamy, które mają małe dzieci i ta inicjatywa bardzo mocno ratuje ich budżet rodzinny - mówi ks. Krzysztof Paszkiewicz, wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy.

"Wymiana ciepła" - tak nazwa jak i sama inicjatywa nie jest zastrzeżona przez żadną organizację. Mogą ją organizować osoby prywatne, organizacje pozarządowe oraz wspólnoty parafialne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama