Nowy numer 3/2021 Archiwum

Alumni potrzebują naszego wsparcia

Potrzeb nie ubywa. Niech nie ubędzie także naszego wsparcia. Mamy na to pomysł!

W dniach 1 i 2 listopada w diecezji legnickiej na cmentarzach odbywała się kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Ze względu na zamknięcie cmentarzy, ta kwesta została przeniesiona do kościołów. Niemniej, w tym roku zapewne będzie nas w świątyniach zdecydowanie mniej. Dlatego zapraszamy do wspólnotowego oraz osobistego wsparcia formacji kleryków, przyszłych szafarzy sakramentów.

Jednym ze sposobów może być nabycie ekskluzywnego kalendarza WSD na rok 2021 przygotowanego przez wspólnotę seminaryjną. Można zamówić kilka, kilkanaście sztuk i rozprowadzić wśród znajomych jako cegiełkę na rzecz WSD? (szczegóły do kontaktu na końcu tekstu).

Drugim - nabycie najnowszego numeru gazety „Echo Seminarium”.  Znajdziemy w nim artykuły na różne tematy: relacje z tegorocznej pieszej pielgrzymki legnickiej na Jasną Górę, poznamy nowych kleryków z I-go roku formacji czy szczegóły pielgrzymki do Krzeszowa. Niezwykłym tekstem jest relacja kleryków z ich marcowo-kwietniowego wolontariatu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze. Alumni razem z księdzem Rektorem dali się zamknąć i odizolować w ZOL-u po to, by służyć osobom zarażonym koronawirusem. Młodzi klerycy, pełni ideałów, ale i naturalnych obaw, opisują w nim nie tylko przeżycia wewnątrz murów, ale odkrywają przed nami swoje przemyślenia związane z tym niezwykłym czasem.

Ciekawym działem czasopisma jest też część poświęcona osobom zmarłym, a nawet mini-poradnik jak poprowadzić domowe nabożeństwo za zmarłych. Wielu z nas zapewne po raz pierwszy w życiu słyszy o takim nabożeństwie, lecz wydaje się, że jest to dobra propozycja na obecne, niespokojne czasy.

Dlaczego opisujemy ten numer tak dokładnie? Ponieważ warto poznać życie alumnów! A kto lepiej je pokaże, jak nie oni sami? Jest też drugi powód… - Obecna sytuacja nie pozwala  na normalną dystrybucję naszego czasopisma – stwierdza ks. Piotr Kot. – Martwi nas, że nie możemy tak jak do tej pory dotrzeć z efektem pracy kleryków do księży Proboszczów, Towarzystwa Przyjaciół oraz osób nam życzliwych. Dlatego chcemy zasygnalizować, że jesteśmy, pracujemy, modlimy się i nie chcemy tracić budowanych przez lata więzi ze wspólnotą Kościoła legnickiego. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy są zainteresowani otrzymaniem nowego numeru Echa Seminarium i przesłanie maila na adres wsdlegnickie@gmail.com lub o kontakt telefoniczny 767244125.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama