Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wesprzyj misyjny bazarek

Ważyliście kiedyś dobro? Bo dla nich ma ono wagę 1,5 tony i... każdy z was może pomóc je zdobyć.

Wolontariat Misyjny Salwator zaprasza Dolnoślązaków (ale nie tylko) do wsparcia organizowanej przez nich zbiórki pieniędzy. Potrzebują zebrać 200 tys. złotych, aby później kupić samochód niezbędny dla pracy misyjnej.

"Wolontariusze pracując z dziećmi, z osobami bezdomnymi czy z osobami z niepełnosprawnościami dzielą się dobrem. Busem docieramy do takich krajów jak Albania, Węgry, Rumunia, Ukraina, Bułgaria czy Białoruś. Przez 10 lat przejechał on 270 000 km i - jak mówi pan Łukasz - nasz mechanik, jego dni są już policzone. Dlatego nowy bus jest dla nas na wagę złota, a dokładnie na wagę pięćdziesięciogroszówek. Chcemy zebrać ich tyle, ile waży nowy pojazd! Dzięki niemu będziemy mogli dalej rozwozić dobro na wszystkie strony świata!" - czytamy w opisie zbiórki.

Misjonarze podzielili wagę samochodu przez złotówki i wyszło im, że wpłacają np. 57 złotych, zbiórka nabiera 0,45 kg wagi. Takie wpłaty są zbierane pod linkiem https://zrzutka.pl/grvjhu.

Inną formą wsparcia jest udział w licytacjach, które będą się odbywały na facebookowej grupie o nazwie Misyjny Bazarek. Członkowie grupy (możesz też nim zostać) będą mogli wystawiać przedmioty, a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu samochodu. Każda licytacja trwa 3 dni, a podbijać można o minimum 5 zł.

Warto odwiedzić stronę Bazarku Misyjnego i zostać członkiem tej grupy. Warto też zaprosić znajomych do wsparcia tego pięknego dzieła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama