Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jelenia Góra. Komunikat Caritas

Ważna informacja z jeleniogórskiego ZOL-u.

Caritas Diecezji Legnickiej wydała komunikat ws. pojawienia się dodatniego wyniku u jednego z pacjentów Zakładu Opieki Leczniczej w Jeleniej Górze, który był hospitalizowany poza ośrodkiem. Oto treść komunikatu:

"W dniu 17.10.2020 r. do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze wpłynęła informacja o wyniku dodatnim pacjenta, który dzień wcześniej został przeniesiony do jeleniogórskiego szpitala z Zakładu. Aktualnie ZOL pracuje zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Personel pracuje w środkach ochrony przewidzianych do opieki nad zakażonymi SARS-CoV-2. Obowiązuje zakaz odwiedzin. Na dzień dzisiejszy stan pacjentów jest stabilny.

Kierownictwo ZOL-u jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi.

W uzgodnieniu z Sanepidem Legnickim oraz z lekarzem opiekującym się księżmi emerytami w Domu Księży Emerytów w Legnicy, 18.10.2020 r. zarządzono dziesięciodniową izolację domową. Decyzja ta została podjęta po otrzymaniu informacji, iż jeden z domowników ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Każdy z mieszkańców przebywający w izolacji znajduje się w swoim mieszkaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem rodzinnym i Legnickim Sanepidem. Personel obsługujący i zapewniający funkcjonowanie Domu stosuje się do obowiązujących wytycznych Ministerstwa Zdrowia."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama