Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gala Ludzi Dobrej Woli

Kameralne spotkanie zorganizowane przez legnicką "Faustynkę" stanowiło okazję do podzielenia się świadectwem niesienia pomocy na co dzień.

W czwartek 15 października w siedzibie legnickiego Stowarzyszenia od Serca „Faustynka” przy ul. Gwiezdnej 35a/3 odbyła się kolejna edycja Gali Ludzi Dobrej Woli. Kameralne spotkanie stanowiło okazję do podzielenia się świadectwami dobrych uczynków, które można czynić na co dzień.

- Bardzo lubię pomagać, okazji jest sporo niemal każdego dnia  - mówił pan Jacek. – Pan Bóg dał otwartość na ludzi, bez względu na ich wygląd, płeć, stan trzeźwości czy zapuszczenia. Pamiętam pewną sytuację: w Poniedziałek Wielkanocny zobaczyłem w kościele człowieka z bardzo pobitą twarzą, poszytego. Tak się złożyło, że dzień wcześniej oglądałem „Pasję” i miałem wrażenie, że do świątyni wchodzi Chrystus – dzielił się swoim świadectwem pan Jacek, któremu udało się namówić początkowo skrępowanego gościa na otrzymanie pomocy. - Zabrałem go autem do domu, udostępniłem mu łazienkę. Ubranie, golenie, strzyżenie, paznokcie …. I taki nowy sobie wyszedł – uśmiecha się pan Jacek.

Prowadząca spotkanie odczytała list napisany przez nieobecną panią Barbarę, która również zechciała podzielić się swoim świadectwem z uczestnikami: „W moim przypadku nie jest to nic szczególnego. Po prostu próbuję odpowiadać na wołanie o pomoc: zbiórki, kwesty itp. (…) W życiu codziennym są jednak różne sytuacje wymagające naszej interwencji. Zaczęłam dostrzegać innych ludzi, poprzednio niewidocznych dla mnie: np. sąsiada alkoholika i jego rodzinę, osoby nieporadne życiowo, chore, samotne (…) Próbuję pomagać w miarę moich możliwości. Wiem jednak, że nie robię tego na sto procent, trochę z obawy, jak zostanę oceniona przez innych” – pisała pani Barbara. Kobietę podtrzymują na duchu cytaty z Dzienniczka św. s. Faustyny, w których Jezus uspokaja zakonnicę tym, że sam zatroszczy się o wszystko. 

Gale Ludzi Dobrej Woli odbywają się w „Faustynce” od 3 lat. – W moim mieście organizowane są co prawda gale wręczania nagród, ale otrzymują je przeważnie osoby doceniane już wcześniej. Doszłam do wniosku, że brakuje spotkań, w trakcie których zwykli ludzie mogliby opowiadać, w jaki sposób służą innym na co dzień. Głęboko wierzę w to, że uczestnicy wychodzą od nas z innym spojrzeniem na rzeczywistość – tłumaczy M. Skrobiewska, prowadząca legnicką „Faustynkę”.

Najbliższymi wydarzeniami zorganizowanymi przez organizację będą m.in.: Wieczornica z okazji Wszystkich Świętych (28.10, godz. 16.30), Wieczorek z okazji Zaduszek (2.11, godz. 16.15), Spotkanie Małych i Dużych Patriotów z Wystawą prac "Moja Ojczyzna" (12.11, godz. 16.30). 

Stowarzyszenie zbiera prace, rysunki o św. Janie Pawle II, św. s. Faustynie i prymasie S. Wyszyńskim. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 781 942 623 lub mailowo: faustyna1487@gmail.com

"Faustynkę" w listopadzie odwiedzi zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która wygłosi tam prelekcję dot. Miłosierdzia Bożego. Legnickie parafie, wspólnoty pragnące zorganizować taki wykład również u siebie, proszone są o skontaktowanie się ze stowarzyszeniem.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama