Nowy numer 48/2020 Archiwum

Legnica. Covid w ZOL-u

Znamy wyniki testu na obecność koronawirusa w Zakładzie Opieki Leczniczej Samarytanin Caritas Diecezji Legnickiej. Placówka pilnie potrzebuje pomocy wolontariuszy i wsparcia materialnego.

Publikujemy treść oświadczenia Caritas Diecezji Legnickiej w sprawie wyników badań pacjentów ZOL-u oraz personelu. W zeszłym tygodniu jeden z pacjentów, hospitalizowany poza ośrodkiem, został zdiagnozowany jako osoba zarażona koronawirusem. Dlatego niezbędne było zrobienie badań wszystkim obecnym pacjentom oraz personelowi. Oto co po otrzymaniu wyników publikuje Caritas:

"W ZOL-u przebywa obecnie 33 pacjentów. Ośmiu pacjentów ma wynik ujemny, pozostali są dodatni. Personel ZOL pracujący obecnie tylko w naszej placówce liczy 22 osoby. Jedenaście osób ma wynik ujemny, pozostali mają wynik dodatni.

Pacjenci są systematycznie konsultowani przez lekarza ZOL-u. Dziękujemy pracownikom, którzy są cały czas przy pacjentach za ich ofiarność. Cieszy nas pomoc trzech pracowników z Jeleniej Góry, którzy przyjechali nas wesprzeć w tej sytuacji. Czekamy na powrót tych, którzy przebywają na kwarantannie.

Ponawiamy prośbę o pomoc wolontariuszy, dziękując dwóm osobom, które już się zgłosiły. Potrzebujemy wspomóc personel, który pozostał przy pacjentach, by zapewnić im, tak bardzo potrzebny odpoczynek w tym trudnym czasie.

Wszyscy pracownicy pełnią swoje obowiązki zabezpieczeni zgodnie z ostatnimi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Posługując przy pacjentach i zachowując reżim sanitarny, po skończonym dyżurze powracają do swoich domów.

Wolontariuszy prosimy o zgłaszanie się drogą e-mailową: covid@caritaslegnica.pl lub od poniedziałku do piątku drogą telefoniczną, pod numer telefonu: +48 76 72 44 300 w godzinach od 8.00 do 15.00.

Tych, którzy pytali nas jak można pomóc rzeczowo lub materialnie, prosimy, w miarę możliwości, o rękawiczki i fartuchy jednorazowe, które można dostarczać do budynku ZOL-u przy ul. Poselskiej 14-16 od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 8.00 do 15.00".

Legnicki ZOL ponawia prośbę o pomoc finansową. TUTAJ całość komunikatu i dane konta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama