Nowy numer 49/2020 Archiwum

Legnica. Kapłan Honorowym Obywatelem Miasta

Ks. Jan Mateusz Gacek otrzymał najwyższe miejskie odznaczenie.

W poniedziałek 5 października na specjalnej uroczystej sesji Rady Miasta Legnicy odbyło się wręczenie dorocznych nagród miasta. Najwyższym możliwym honorem, jakim mogą obdarzyć miejscy rajcy, jest tytuł Honorowego Obywatela Legnicy. W tym roku powędrował on na ręce ks. kanonika Jana Mateusza Gacka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

Uroczystość odbyła się w Sali Królewskiej w Akadami Rycerskiej. Nowy Honorowy Obywatel Legnicy duszpasterzuje w grodzie nad Kaczawą od przeszło 40 lat, z czego od 30 jako proboszcz parafii na osiedlu Piekary. Jest znanym społecznikiem. Dzięki niemu od lat funkcjonuje m.in. Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. św. Jadwigi Śląskiej.

Tego dnia rozdano również Finansową Nagrodę Miasta oraz odznaki "Zasłużonych dla Legnicy". Tę pierwszą podzielą między siebie Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica oraz stowarzyszenie Ruch Kobiet Do Walki Z Rakiem Piersi „Europa Donna – Legnica”.

Odznaki trafiły zaś do rąk m.in. Małgorzaty i Jarosław Pązików, Magdaleny i Jarosława Grońsckich (obie zawodowe rodziny zastępcze), do Stowarzyszenia Duszpasterstwa Ludzi Pracy’90, Jerzego Adamczyka i Łukasza Gudanowicza.

Legnica. Kapłan Honorowym Obywatelem Miasta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama