Nowy numer 15/2024 Archiwum

(Nowe) pieniądze na remonty

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przekazuje na remonty pieniądze, które nie zostały wykorzystane przez początkowych beneficjentów.

W 2020 roku z budżetu Województwa Dolnośląskiego wsparcie uzyskało 140 przedsięwzięć konserwatorskich, restauratorskich oraz budowlanych związanych z ratowaniem zabytków Dolnego Śląska. Nie wszystkie podmioty ubiegające się o dofinansowanie ostatecznie podpisały umowy z zarządem województwa. Nie wszystkie też wykorzystały pieniądze w pełnej kwocie. Dlatego z rozdanych 4,5 mln złotych przeznaczonych na zabytki, budżet Województwa Dolnośląskiego miał do ponownego rozdania nieco ponad 370 tys. zł.

Dlatego decyzją sejmiku wojewódzkiego pieniądze te trafią do projektów, które już podczas pierwszego dzielenia pieniędzy uzyskały pozytywną ocenę wniosku. Będą to m.in.:

- parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie - 25 tys. zł na prace remontowo-konserwatorskie przy 16-głosowych organach;

- parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Leśnej - 30 tys. zł na remont sklepień w kościele pw. Chrystusa Króla;

- parafia pw. Narodzenia NMP w Złotoryi - 20 tys. zł na konserwację pięciu epitafiów na elewacji;

- ojcowie franciszkanie w Lwówku Śląskim - 25 tys. zł na prace zabezpieczające budynek klasztorny;

- parafia pw. św. Michała Archanioła w Czernicy - 35 tys. zł na ratunkową rekonstrukcję dachu - wymiana uszkodzonych elementów więźby dachowej i pokrycia połaci dachowej na kościele parafialnym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy