Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Raz w miesiącu w góry

Jest to nowatorski sposób, który ma pomóc podjąć decyzję tym, którzy zastanawiają nad powołaniem do kapłaństwa...

Środowisko Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza młodzież męską ze szkół średnich oraz studentów zastanawiających się nad powołaniem do kapłaństwa, do skorzystania z najnowszego pomysłu powołaniowego.

- Zapraszamy na męską przygodę, by pomyśleć o swoim życiu i powołaniu. Będą to cykliczne, jednodniowe, comiesięczne wędrówki w góry. Chcemy wykorzystać przywilej, że mamy w naszej diecezji piękne Góry Izerskie i Karkonosze. W planie dnia będą: modlitwa, konferencja, możliwość rozmowy duchowej czy spowiedzi. Przede wszystkim będzie to czas tworzenia wspólnoty i poznawania siebie nawzajem. Najbliższe wyjście już 10 października. Ochotnicy do wędrówki mogą się już zgłaszać. Dane do zgłoszeń znajdziecie na Facebooku: @dobrerozeznaniepowolania albo www seminarium - mówi ks. Tomasz Metelica, ojciec duchowny WSD DL.

- Nam zależy, by młodzi ludzie mieli możliwość sprawdzić sami siebie. Zadać sobie pytanie: „Czy to, co słyszę, jest prawdziwe? Czy to naprawdę moja droga?”. Dlatego nie ma żadnego obowiązku uczestniczenia we wszystkich wyjazdach. Podajemy terminy i miejsca, i zapraszamy do wybrania się z nami w góry. Można przyjechać na pierwsze i na ostatnie spotkanie. Ale zapewniam, że warto będzie wyruszyć z nami co miesiąc - śmieje się ks. Tomasz. - Formuła jest otwarta, ale zależy nam na profesjonalizmie całego przedsięwzięcia. Osoby niepełnoletnie będą musiały mieć zgodę rodziców, za każdym będzie z nami wędrował przewodnik PTTK, będziemy ubezpieczeni itd - dodaje kapłan.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy