Nowy numer 3/2021 Archiwum

Śpiewem do Stwórcy

Ponad 20 osób zapisało się na warsztaty gospel, które dopiero co ruszyły w Lubinie.

W środę 16 września w Centrum Formacji Rodziny im. św. Jana Pawła II rozpoczęły się zajęcia gospel prowadzone przez Joannę Ślipko. – Gospel jest w moim życiu od dawna, to były jego początki w Polsce, jakieś 15–20 lat temu – wspomina pani Joanna. – Miałam wtedy możliwość śpiewania z Amerykanami, od tamtej pory ta muzyka towarzyszy mojemu życiu – dodaje trenerka wokalna, która prowadzi w Lubinie swoją Akademię Śpiewu. Pierwsze zajęcia gospel zostały poświęcone poznaniu się, podstawowym ćwiczeniom wokalnym, wyrażaniu emocji śpiewem, przełamywaniu ograniczeń i oporów, również tych przed innymi ludźmi.

– Po raz pierwszy jesteśmy we trójkę na takich zajęciach. Moje pociechy chodzą na indywidualne zajęcia ze śpiewu, teraz chcieliśmy pośpiewać razem. Zobaczymy, czy dzieciom się spodoba. Jeśli nie, będę chodziła sama – śmieje się Teresa Michułka, która do Lubina przyjechała wraz z synem Piotrem i córką Zosią.

Muzyka gospel może stanowić formę modlitwy. Wie o tym Joanna Stachecka, która uczestniczyła już kiedyś w podobnych warsztatach. – Zawsze mocno przeżywam tę muzykę. Przynosił mi niesamowite chwile radości i napełnienia Duchem Świętym – wspomina pani Asia, której gospel pomógł również w śpiewie w chórze kościelnym. – Gospel łączy wiele form muzyki: są to bowiem pieśni religijne, można więc kontemplować, mamy tę bliskość z Bogiem, możemy się wyciszyć, w żywszych utworach możemy natomiast tańczyć, śpiewać, skakać, po prostu wyładować się – przekonuje J. Ślipko.

– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń artystyczną, w której można wyrażać się ciałem, na zewnątrz. Ta muzyka jest bardzo ekspresyjna. Myślę, że przy okazji pozwala również łączyć osoby młodsze ze starszymi – mówi Anna Migalska, prezes CFR w Lubinie, które od jakiegoś czasu cieszy się nowymi ofertami zajęć.

Warsztaty gospel prowadzone są w Centrum Formacji Rodziny przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz. 18 do 19. Koszt udziału wynosi każdorazowo 15 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama