Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kamienna Góra. Chcą katolickiej szkoły

Jest szansa, że w mieście powstanie katolicka szkoła podstawowa.

W budynku po gimnazjum przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie burmistrza miasta Janusza Chodasiewicza z grupą mieszkańców, chcących stworzyć w tym miejscu katolicką szkołę podstawową.

To co wiemy na pewno, to fakt, że po reformie edukacji i zlikwidowaniu poziomu kształcenia gimnazjalnego, budynek po gimnazjum stoi pusty. Jest on własnością samorządu gminnego. Temu z kolei nie opłaca się utrzymywać pustego budynku. Dlatego pojawiły się różne koncepcje jego zagospodarowania. Wśród nich przekształcenie go na dom dziennego pobytu dla seniorów, klub aktywizująca także, za sprawą grupy katolików z przedstawicielem Karkonoskiego Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego, stworzenie publicznej katolickiej szkoły podstawowej razem z przedszkolem. Rozmowom o tym ostatnim pomyśle było poświęcone spotkanie w pustym budynku po gimnazjum. Jednym z pomysłów na zaistnienie katolickiej oferty w Kamiennej Górze jest stworzenie nowego podmiotu albo utworzenie miejscowej filii istniejącej jednej ze szkół katolickich z terenu diecezji legnickiej. Czy tak się stanie, będzie zależało od decyzji władz samorządowych. I to czego obecnie wie wiemy, to czy burmistrz oraz radni dadzą się przekonać, że katolicka placówka dydaktyczna w Kamiennej Górze jest potrzebna.

Przystosowanie budynku do powrotu na mapę edukacyjną wymagałoby sporego nakładu finansowego oraz uzyskania nowych pozwoleń. Szkoła miałaby być placówką publiczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy