Legnica. Inauguracja Tygodnia Wychowania Katolickiego

Za nami konferencja pod hasłem: "Wychowywać młodych w rodzinie i w szkole do miłości, solidarności, odkrywania prawdy".

W sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Legnicy została zorganizowana konferencja poświęcona sprawom wychowania młodych. W ten sposób Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej zainaugurowało obchody X Tygodnia Wychowania Katolickiego.

W programie konferencji znalazły się przemówienia ks. prof. dr hab. Stanisława Araszczuka (pt. „Jan Paweł II do młodych na Westerplatte (12.06.1987) – nauka wciąż aktualna”) i ks. dr. Bartosza Mitkiewicz z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ten kapłan przestawił swoje spojrzenie w temacie: "Wychowanie i praca w kontekście myśli społeczno-pedagogicznej Stefana Wyszyńskiego.

Głos zabrał również starosta legnicki Adam Babuśka, który zreferował pokazał słuchaczom wyniki analizy sytuacji rodzin w powiecie legnickim, która powstała w ramach trwającego Roku Rodziny.

Swój wykład wygłosił też Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność. Związkowiec mówiło doświadczeniach jego organizacji w "upowszechnieniu idei solidarności w rodzinie i w społeczeństwie warto przekazać młodemu pokoleniu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..