Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Męcinka. Wyrusz na Górzec

Za tydzień w parafii pw. św. Andrzeja w Męcince odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka na Górzec. Będziecie?

W niedzielę 13 września w Męcince odbędzie się kolejna wrześniowa piesza pielgrzymka na górę Górzec. Wiedzie ona od kościoła parafialnego, drużkami pocysterskiej kalwarii, na szczyt wzgórza górującego nad Męcinką.

Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 13.00. Następnie pielgrzymi prowadzeni przez orkiestrę Hanys Band, wyruszą na szczyt Górca. Modlitwa zakończy się błogosławieństwem. Po nim nie będzie tradycyjnego pikniku, lecz tylko finał loterii charytatywnej.

Zbiórka charytatywna od kilku lat jest znakiem rozpoznawczym tej wrześniowej pielgrzymki. Każdego roku uczestnicy bardzo hojnie wspierają wrocławską klinikę "Przylądek Nadziei", w którym są leczone dzieci chorujące na nowotwory. Tylko w zeszłym roku udało się zebrać 27 tys. złotych. Ograniczenia związane z pandemią mogą wpłynąć na mniejszą ilość pielgrzymów dlatego, żeby nadal pomagać klinice, już teraz ks. Marek Kluwak, proboszcz miejsca, zaprasza do wpłat na konto:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła, Męcinka 27, 59-424 Męcinka. Bank Spółdzielczy w Jaworze Oddział w Męcince nr konta: 35 8647 1017 0105 0122 2001 0001 z dopiskiem "Kalwaria".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy