Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krzeszów. Pielgrzymka osób niepełnosprawnych w innej formie

Doroczna pielgrzymka osób niepełnosprawnych podzieliła, niestety, los innych wydarzeń czasu pandemii.

Pierwsza sobota każdego września to doroczna wielka pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Tegoroczna została zaplanowana na 5 września.

Caritas Diecezji Legnickiej informuje jednak, że ze względu na trwającą epidemię nie odbędzie się ona w swojej dotychczasowej formie i zostaje odwołana jako wydarzenie o charakterze masowym.

Jak podano w komunikacie: "Decyzję podjęliśmy ze względu na trwającą epidemię i w oparciu o rekomendację Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamiennej Górze o realnym niebezpieczeństwie, jakie wynika ze zgromadzenia tak dużej ilości osób. Dotarły do nas także głosy od osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, że ze względu na stan epidemiczny nie planują licznego udziału w pielgrzymce.

Zatem zmianie ulega formuła i przebieg pielgrzymki.  W sobotę 5 września zgromadzimy się z przedstawicielami wolontariuszy i osób niepełnosprawnych w bazylice mniejszej w Krzeszowie na modlitwie:

  • godz. 11 – nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (modlitwa o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych i o potrzebne łaski dla niosących pomoc i wspierających walkę z wirusem)
  • godz. 12 – Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych, opiekunów i przyjaciół

Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa na sposób duchowy, a także za pośrednictwem transmisji internetowej. Pielgrzymka będzie transmitowana przez legnickiego »Gościa Niedzielnego« oraz przez parafialną stronę internetową www.opactwo.eu (zakładka „Bazylika na żywo”). Szczegóły co do transmisji będą podane w przyszłym tygodniu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama