Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Modlitwa za uzależnionych

Gdziekolwiek będziesz w najbliższą sobotę o godz. 20, dasz radę pomóc osobom zniewolonym nałogami.

Z uwagi na COVID-19, organizowana regularnie przy sanktuarium św. Jacka w Legnicy Kaczawska Trzeźwościowa Droga Krzyżowa przybierze w tym roku formę duchową. W sobotę 22 sierpnia o godz. 20 wierni z całej Polski będą mogli wesprzeć osoby potrzebujące pomocy.

- Koronawirus pokrzyżował na plany, ale wierzę, że Pan Bóg odpowiednio tym wszystkim pokieruje - mówi Krzysztof Bartosiewicz, pomysłodawca wydarzenia, w trakcie którego co roku osoby uzależnione od alkoholu, współuzależnieni oraz ich rodziny nawiedzają stacje męki Pańskiej, dzieląc się świadectwem swojego cierpienia powodowanego nałogiem.

Pan Krzysztof podkreśla siłę duchowego wsparcia w walce z nałogiem - Uważam, że modlitwa jest najważniejsza. Wiedziała o tym moja żona, dzięki której 21 lat temu nawróciłem się do Boga i od tamtego czasu nie piję - tłumaczy organizator.

Tegoroczna modlitwa będzie wnoszona za wszystkich uzależnionych i przybierze formę modlitwy ogólnopolskiej. - Chcemy modlić się nie tylko za alkoholików, ale i za ludzi zniewolonych jakimikolwiek nałogami. Wierzę, że kiedy wszyscy się połączymy, Pan Bóg nas wysłucha - mówi K. Bartosiewicz.

Forma modlitwy pozostaje dowolna, liczy się intencja. Pomocne mogą się okazać teksty z rozważaniami różańcowymi i Drogi Krzyżowej, dostępne na stronie diecezji legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy