Pochwal się zbiorami

Kiedy z powodu pandemii musimy odwołać swoje plany, potrzebna jest kreatywność.

Na fanpage'u parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi pojawiło się ogłoszenie o niecodziennym konkursie dożynkowym.

Co roku 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (nazywaną popularnie uroczystością Matki Boskiej Zielnej) przy kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi organizowany był festyn parafialny, na którym wierni prezentowali swoje plony. Pandemia pokrzyżowała plany organizacji tegorocznego wydarzenia, w związku z tym franciszkanie stale współpracujący ze stowarzyszeniami „Hortus” oraz  „Nasze RIO” postanowili wyjść naprzeciw nowym czasom. - Skoro w tym roku festyn parafialny się nie odbędzie, to postanowiliśmy dać ludziom okazję do pochwalenia się tym, co udało im się wyhodować - zarówno w dziedzinie zbóż , warzyw, owoców, jak i innych... Chcemy pochwalić za nie Pana Boga, podziękować mu, bo przecież właśnie taki jest sens dożynek - mówi o. Roch Jerzy Dudek OFM, wikariusz złotoryjskiej parafii.

- To pomysł naszej koleżanki Kasi Zwierzyńskiej. Zawsze wspólnie organizujemy dożynki ze stowarzyszeniami mocno związanymi z naszą parafią. Tak było i w przypadku konkursu online - tłumaczy zakonnik.

Zasady udziału w konkursie są proste: w komentarzu pod tym POSTEM należy umieścić zdjęcie swoich plonów. Autorzy fotografii, które otrzymają najwięcej pozytywnych reakcji, mogą liczyć na  nagrody niespodzianki. Konkurs potrwa do 31 sierpnia.  

W komentarzach pojawiły się już pierwsze zdjęcia przysłane przez internautów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..