Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Diecezja. Wyniki matur w "katolikach"

Dzisiaj poznaliśmy wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.

W całym województwie maturę zdało średnio 72 proc. (74 proc. to średnia krajowa) przystępujących do egzaminu. To wyniki niższy aż o 6,5 proc. w porównaniu z poprzedni rokiem. W Jeleniej Górze średnia ta wynosi 65 proc., w Legnicy 68,2 proc., powiecie bolesławieckim aż 70,2 proc., a w lubińskim 72,1 proc.

Szkoły katolickie w poszczególnych miastach plasują się w czołowych lokatach zdawalności.

W Jeleniej Górze Akademickie Liceum wchodzące w skład Zespołu Szkół u św. Pankracego, w którym maturę uczniowie pisali po raz pierwszy w historii, może pochwalić się wynikiem 72,7 proc. zdanych matur. Statystyki czasami są mylące, dlatego warto dodać, że tutaj do egzaminu przystępowało 11 uczniów a maturę zdało 8. Całą trójka polegała w starciu z matematyką, jednak mając tylko jeden niezdany przedmiot, mogą spokojnie podejść do egzaminu poprawkowego.

W Lubinie, w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Bosko, do matury przystąpiły 53 osoby. Za pierwszym podejściem zdały 32. Wpisuje się to w średnią wojewódzką, jednak w zestawieniu z I oraz II Liceami Ogólnokształcącymi, gdzie średnia zdawalność to praktycznie 100 proc., wyniki nie są rewelacją.

W Legnicy średnia zdawalność wyniosła 68,2 proc. i na tym tle wynik Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu jest imponujący, bo zdało tutaj aż 86,7 proc. abiturientów! To ścisła czołówka legnickich szkół.

W diecezji legnickiej są jeszcze katolickie licea w Bolesławcu oraz Polkowicach, jednak są to szkoły młode, które jeszcze nie mają klas na poziomie maturalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy