Plecak z intencjami dotarł przed ołtarz narodu polskiego.
W poprzednim numerze „Gościa Legnickiego” opublikowaliśmy artykuł, w którym opisywaliśmy pielgrzymią drogę ku Jasnej Górze kilku grup 28. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Numer zamykany był w momencie, kiedy po szlaku wędrowała grupa nr 10, prowadzona przez ojców franciszkanów. Była to już praktycznie połowa trasy do Maryi. W kolejnych dniach pielgrzymowały grupy: 8 (Prochowice, Jawor), 6 (księża salezjanie), 1 (dekanaty Zagłębia Miedziowego) oraz 0 (przedstawiciele służb). Jak to bywa w trasie, pogoda nie zawsze sprzyja. Doświadczyły tego grupy nr 8 oraz 6, które swoją trasę z modlitwą na ustach musiały pokonywać w strugach ulewnego deszczu. Lepszą pogodę miały na pewno „Jedynka” oraz grupa „Zerowa”.
Każdego dnia o 21.00 w kościele w miejscu noclegu służb odbywały się Apele Jasnogórskie. Prowadzący kapłani pokrótce mówili o minionym dniu oraz zapraszali do modlitwy w intencjach niesionych na Jasną Górę przez pątników. Niesienie intencji było nie tylko duchowe, ale i realne, ponieważ pielgrzymi nieśli na swoich ramionach plecak. Do tych, które wręczono wyjeżdżającym z domu pątnikom, dokładane były po drodze kolejne dziesiątki intencji spotykanych osób.
Relacje z poszczególnych dni, relacje z przepięknych Apeli Jasnogórskich, a także m.in. wszystkie homilie wygłoszone na pątniczym szlaku przez ks. Krzysztofa Wiśniewskiego, ojca duchownego naszej pielgrzymki, można odsłuchać na oficjalnej stronie: pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się