Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do Jezusa przez Maryję

Zapisz się na niezwykłe rekolekcje, któe rozpoczynają się w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję (AD IESUM PER MARIAM) to święty czas odnowy duchowej w naszym życiu, który prowadzi do decyzji, aby radykalnie zawierzyć się Matce Bożej po to, żeby potem z Nią przeżywać swoją wiarę i duchową drogę do Boga. Zwieńczeniem rekolekcji jest uroczysty Akt Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Do Jezusa przez Maryję  

Coraz więcej osób jest zainteresowanych 33-dniowymi rekolekcjami Do Jezusa przez Maryję, które prowadzone są przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Odbywają się one już nie tylko w Warszawie, ale w różnych parafiach w całej Polsce. Gromadzą wielu wiernych. Zgłaszają się chętni wierni także z zagranicy. Stąd od 2017 roku wprowadzona została także formuła uczestniczenia w rekolekcjach w łączności duchowej dla osób, które nie mogą osobiście przybyć na wspólne spotkania. Od kwietnia 2016 roku, w ramach wszystkich prowadzonych przez Wspólnotę DNM edycji rekolekcji, swój akt ofiarowania złożyło blisko 7 tysięcy osób, by stać się duchowymi niewolnikami Jezusa i Maryi, z miłości.

Dla kogo są te rekolekcje?

Na rekolekcje zaproszone są wszystkie osoby, które pragną oddać się całkowicie Chrystusowi z miłości przez Niepokalane Serce Maryi. Osoby, które chcą nie tylko pogłębić swoją wiarę, ale także wzmocnić intensywność jej przeżywania. Osoby, które nie mają relacji z Maryją, a chciałyby Ją poznać i doświadczyć Jej macierzyńskiej miłości, zaufać Jej potężnemu wstawiennictwu. Osoby, które doświadczyły już potęgi Maryi i wiedzą, że Ona jest niezawodną "ostatnią deską ratunku". Osoby, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Maryją, a przez Nią z Jezusem. Osoby, które poznały już słodycz Serca Maryi, kochają Ją i pragną postawić kropkę nad i, oddając się Jej całkowicie do dyspozycji, aby Ona mogła doprowadzić ich i ich bliskich do nieba.

Program rekolekcji

Program rekolekcji oparty jest na metodzie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort opisanej w "Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz zestawie ćwiczeń duchowych opracowanych przez ks. F. W. Fabera.

Treści "Traktatu" zachwyciły wielu świętych i przyjaciół Boga, i właśnie drogą całkowitego oddania siebie Bogu i Maryi poprowadziły ich do świętości.

Rekolekcje przygotowują do złożenia lub odnowienia uroczystego Aktu Ofiarowania siebie Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Bezpośrednie przygotowanie do tego Aktu stanowią dwa niezwykle ważne nabożeństwa pokutne: modlitwa przebłagania za grzechy w uniżeniu przed Bogiem oraz głębokie rozważanie męki Pana Jezusa według wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich. Wielu uczestników rekolekcji wskazuje, że osobiste przygotowanie do spowiedzi generalnej oraz te dwa nabożeństwa były dla nich bardzo ważnym elementem przygotowań do złożenia Aktu Ofiarowania.

Przebieg rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się konferencją "33 DNI Ad Iesum Per Mariam" wygłoszoną przez założycieli Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, animatorów rekolekcji, odpowiedzialnych za to dzieło, Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Animatorzy, czerpiąc ze swego doświadczenia w prowadzeniu tych przygotowań oraz z wielu świadectw rekolektantów, przekazują ważne informacje dotyczące istoty 33-dniowych rekolekcji oraz dzielą się wskazówkami praktycznymi, jk mądrze i roztropnie żyć w czasie odprawiania 33-dniowych rekolekcji. Po konferencji można się zapisać na rekolekcje i złożyć ofiarę rekolekcyjną (40 zł). Każdy uczestnik rekolekcji otrzymuje wtedy m.in. swój osobisty przewodnik formacyjny pt. "33 dni AD IESUM PER MARIAM", który będzie mu towarzyszył przez 33 dni ćwiczeń duchowych i prowadził za rękę dzień po dniu, krok po kroku.

Wspólne ćwiczenia duchowe odbywają się raz w tygodniu na spotkaniu w kościele. W pozostałe dni rekolekcji każdy uczestnik odprawia je indywidualnie wg wskazań zawartych w otrzymanym przewodniku formacyjnym. Są tu wszystkie niezbędne modlitwy i treści oraz wskazania praktyczne pomagające w przejściu wszystkich ćwiczeń duchowych.

Wspólne spotkania są nie tylko ubogaceniem w ważne treści - głoszone konferencje tematyczne, które wprowadzają na kolejny etap rekolekcyjnej drogi - ale także są umacniającym doświadczeniem spotkania Boga i Maryi we wspólnocie osób trwających w rekolekcyjnych trudach i łaskach. Zapewnia to także wspólny udział w Eucharystii oraz prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Każde takie spotkanie w klimacie spokojnej modlitwy, w uniżeniu, prowadzi do rozkochania swego serca w Bogu, do podjęcia głębokiej refleksji nad życiem, nad potrzebą komunii z Bogiem, relacji z Maryją, potrzebą współpracy z łaską, by cieszyć się mocą Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, i skuteczną pomocą Najświętszej Matki.

Zakończenie rekolekcji

To ofiarowanie się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi jest poświęceniem się Bogu jak Maryja, przez Maryję, z Maryją i w Maryi. Jest to duchowe zawierzenie rozumiane jako dobrowolne i ufne poddanie Matce Bożej, a przez Nią oddanie się Bogu, by tak, jak Ona, pełnić Jego Wolę w naszym życiu. Każdy uczestnik rekolekcji po złożeniu swojego aktu ofiarowania otrzyma akt pamiątkowy, imienny certyfikat oraz łańcuszek niewolnika Maryi z Cudownym Medalikiem jako zewnętrzny znak swojej szczególnej przynależności do Boga i Maryi.

Rekolekcje w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy

Konferencja "33 DNI Ad Iesum Per Mariam”"odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia po Mszy św. o godz. 12.

33-dniowy okres ćwiczeń duchowych rozpocznie się w poniedziałek 10 sierpnia Mszą św. o godz.18.

Zapisy:

– internetowo: na stronie www parafii,

– na miejscu: w kancelarii.

Odbiór przewodników formacyjnych nastąpi po konferencji 9 sierpnia, ewentualnie 10 sierpnia, po pierwszym wspólnym spotkaniu rekolekcyjnym.

Akt Ofiarowania złożymy 12 września - w Święto Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na www.niewolnicyZmilosci.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama