Nowy numer 3/2021 Archiwum

W sercach niosą intencje

Ponad 120 osób zdecydowało się ruszyć na wędrówkę do Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Pielgrzymka z Bolesławca do Legnicy jest podobna do tych, które od lat idą w ramach tzw. zejścia gwiaździstego do Legnicy, tuż przed wyruszeniem głównego nurtu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Największym minusem wędrówki jest ograniczenie liczby uczestników do 150. Ale są też plusy − trasa jest dłuższa o jeden dzień, ponieważ pielgrzymi będą szli przez Złotoryję, która od tego roku przynależeć będzie do grupy nr 3.

− Byłem już dwa razy na pieszej pielgrzymce. Szedłem z Bolesławca do Legnicy. W tym roku nie możemy tak iść i powiem szczerze, było mi z tego powodu smutno. Bo od kiedy poszedłem po raz pierwszy, czekałem cały rok na pielgrzymkę. Wakacje planowałem pod pielgrzymkę. Pójdę w tym roku dwa dni. Już spotkałem wiele osób z poprzednich wędrówek. Mam też intencję w sercu i chciałbym ją omodlić − mówi Cyprian. Dla wielu osób krótsza forma pielgrzymki jest jednak plusem.

− Idziemy pierwszy raz w życiu. Dla mnie jest to okazja, by w ogóle pójść na pieszą pielgrzymkę. Od dawna o tym marzyłam, czułam wezwanie, by na nią pójść, jednak zawsze się bałam, czy fizycznie dam radę przejść ten cały odcinek. Drugą sprawą był problem z urlopami. Cztery dni pielgrzymki do Legnicy to dla mnie okazja, by się sprawdzić i by też pomodlić się w intencjach, które mam w sercu − mówi Grażyna.

Relacje z pielgrzymki można obserwować m.in. na jej oficjalnej stronie: pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama