Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ktoś z nami jedzie

Jak co roku wierni przyjeżdżają do kościołów po Boże błogosławieństwo za przyczyną św. Krzysztofa. Nie inaczej było w przypadku legnickiej katedry.

W sobotę 25 lipca o 18.30 w parafii katedralnej odbyła się Msza św., po której nastąpiło błogosławieństwo pojazdów i ich użytkowników.

Część kierowców pojawia się tam regularnie co roku, ale dla niektórych był to debiut związany z rozpoczęciem użytkowania pojazdu. – Przyjechaliśmy nowym autem. Dobrze się złożyło, ponieważ jest teraz okres wakacyjny i znalazło się więcej czasu – mówi pani Irena, która do głównego kościoła diecezji przyjechała ze swoją rodziną. – Jako wierzący wiemy, że Bóg jest z nami również na drogach.

Co roku na błogosławieństwo kierowców i pojazdów przyjeżdża Czesław Wiśniewski. – Jestem za każdym razem, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. To błogosławieństwo daje mi radość i w trakcie jazdy czuję się bezpieczny – mówi mężczyzna, który każdemu radzi mieć oparcie w Kimś „wyżej”. – Najważniejsze jest jechać i w trakcie trasy mieć pewność, że ktoś z nami jedzie, a nie być pewnym, że jakoś to będzie – dodaje.

Wśród osób zebranych przed głównym kościołem diecezji znaleźli się zarówno użytkownicy samochodów, jak i rowerów. Wszystkich pobłogosławił ks. Adam Bogdała, od niedawna wikariusz parafii katedralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama