Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rusza Pielgrzymka

W sobotę 25 lipca z Bolesławca rusza w 4-dniową pielgrzymkę grupa nr 3 PPL.

W środę 29 lipca rozpocznie się doroczna diecezjalna Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. W tym roku na trasie pielgrzymki może znajdować się nie więcej niż 50 osób na raz, dlatego poszczególne grupy będą się zmieniały każdego dnia.

W grupie nr 3 (dekanaty Chojnów, Bolesławiec Wschód i Zachód, Nowogrodziec) powstał więc pomysł, żeby na wzór gwiaździstego zejścia grup do Legnicy, wyruszyć kilka dni wcześniej i pielgrzymować do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. I tak się stanie. Mało tego – ograniczenia dotyczące 50 osób w pielgrzymce na Jasną Górę nie obowiązują lokalnych pielgrzymek. Tutaj funkcjonuje obostrzenie organizacji wydarzeń do 150 osób. I tyle właśnie ruszy w sobotę 25 lipca z Bolesławca.

– Tak naprawdę nie będzie to jednak ta sama trasa, jaką pokonywaliśmy każdego roku z Bolesławca do Legnicy. Decyzją biskupa legnickiego od 1 lipca zmieniłem miejsce pracy duszpasterskiej z Bolesławca na Złotoryję, stąd pojawiła się propozycja, żeby wyruszyć z Bolesławca 25 lipca i przez 4 dni (a nie jak dotychczas 3) dojść do Legnicy, do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. Tam znajduje się przepiękna kopia jasnogórskiego obrazu. Będziemy szli przez Raciborowice Górne, sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Złotoryi oraz Chojnów  – mówi ks. Dawid Kostecki, przewodnik grupy.

Czterodniowa pielgrzymka do "legnickiej Jasnej Góry" będzie szła pod hasłem "Zarażeni pielgrzymowaniem".

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak ruszali bolesławieccy pątnicy, zajrzyjcie jutro rano na oficjalną stronę Pieszej Pielgrzymki Legnickiej: pielgrzymkalegnicka.gosc.pl. Zapraszamy na godzinę 8.00 na transmisję Mszy Świętej!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama