Nowy numer 49/2022 Archiwum

Pociągiem z Wrocławia do (prawie) Krzeszowa

W dwa najbliższe weekendy Kolej Dolnośląska zaprasza do podróży do sanktuarium w Krzeszowie.

W weekendy 18-19 lipca oraz 25-26 lipca mieszkańcy Wrocławia będą mieli niezwykłą możliwość bardzo wygodnego dojazdu do perły śląskiego baroku czyli sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Jest to oferta którą Koleje Dolnośląskie stworzyły razem z fundacją Europejska Perła Baroku z Krzeszowa.

W ramach biletu KD do Sędzisławia, pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnego busa, który zawiezie pasażerów ze stacji Sędzisław bezpośrednio do byłego opactwa w Krzeszowie. Powrót odbywać się będzie w ten sam sposób. Bus z Sędzisławia będzie odjeżdżał w sobotę i niedzielę o 9.00. Bus z Krzeszowa do Sędzisławia będzie odjeżdżał w sobotę i niedzielę o 15.30.

- Koleje chcą wozić turystów nawet tam, dokąd same nie dojeżdżają. Dlatego organizują dojazdy busami. Nas to bardzo cieszy, ponieważ stajemy się bardziej dostępni dla turystów, zwłaszcza bardziej odległych miejsc jak Wrocław. Dzięki takiej inicjatywie będzie można do nas dojechać wygodnie, nie angażując własnych samochodów osobowych. Oferta naszego sanktuarium jest bogata i myślę, że spokojnie będzie można wartościowo spędzić cały dzień w naszym opactwie. Na naszej stronie są propozycje całodziennego zwiedzania. Jest w czym wybierać - mówi Grzegorz Żurek z fundacji Europejska Perła Baroku. - Ta weekendowa inicjatywa poprzedza akcję promocyjną naszego sanktuarium w Kolejach Dolnośląskich.

Będzie to jedno z kilku połączeń jakie Koleje Dolnośląskie proponują mieszkańcom naszego województwa w ramach wakacyjnej inicjatywy "Lato z KD". Koleje samorządu województwa dolnośląskiego zapraszają do poznania m.in. Srebrnej Góry, Milicza, Kotliny Kłodzkiej, Szklarskiej Poręby czy Krzeszowa. W rozkładzie jazdy znalazły się także Berlin, Adrspach, Harrachov, Liberec i Praga.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.latozkd.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy