Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modli się za biskupów

Kamila Rozenek odwiedziła legnicką katedrę. To trzeci punkt jej długiej pielgrzymki po Polsce w intencji polskich biskupów.

Kamila w swoją pielgrzymkę wyruszyła 1 lipca. Najpierw udała się do katedry pw. św. Jan Chrzciciela we Wrocławiu. Po południu była już w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Czwartek 2 lipca to w jej grafiku poranna modlitwa w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła i podróż do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Co dalej? Jeszcze nie wiem. Mam plan przejechać całą Polskę i odwiedzić wszystkie katedry i konkatedry. Pielgrzymkę zakończę w Przemyślu pod koniec lipca - mówi wrocławianka rodem ze Lwówka Śląskiego. - Ruszyłam w pielgrzymkę przez Polskę, bo uznałam, że przecież jestem częścią Kościoła i ten Kościół potrzebuje obecnie mojej, naszej modlitwy w szczególny sposób. Sytuacja jest trudna, zwłaszcza jeżeli mówimy o biskupach. To oni są powołani, by nas umacniać, ale potrzebują również naszego wsparcia. Dlatego zdecydowałam się odwiedzić wszystkie katedry w Polsce i w nich modlić się za biskupów miejsca - mówi Kamila Rozenek.

Do tej "pielgrzymki za biskupów" Kamila wzywa również nas. Zaprasza do polubienia jej profilu na FB poświęconego pielgrzymce, na którym będzie relacjonować swoją podróż: Memotokos - Spójrz na niebo.

- Zapraszam do wspólnej modlitwy. Tam, gdzie aktualnie jesteście, w łączności duchowej. Po drugie możemy spotkać się w kościołach katedralnych, w których akurat będę. W końcu to wasz kościół katedralny a więc i modlitwa za waszego biskupa. Śledząc mój profil będziecie wiedzieli, gdzie akurat jestem. Jeżeli też będziecie chcieli mi jakoś pomóc np. goszcząc na noclegu, to też proszę o wsparcie - mówi Kamila Rozenek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama