Nowy numer 49/2020 Archiwum

Z Medjugoria do Legnicy przejdź do galerii

Przed domem parafialnym legnickiej katedry stanęła figura przywieziona z pielgrzymki.

W sobotę 27 czerwca przed domem parafialnym parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła została poświęcona figura Matki Bożej z Medjugoria.

Rzeźba została kupiona podczas ubiegłorocznej pielgrzymki autokarowej do Bośni i Hercegowiny - Cieszymy się, że dowieźliśmy ją szczęśliwie. Mieliśmy obawy, że figura uszkodzi się w transporcie, ale przyjechała do nas niedraśnięta - mówi ks. Robert Kristman, gospodarz legnickiej katedry. - Pomysł na zamontowanie jej przed domem parafialnym pojawił się już w trakcie pielgrzymki, teraz jednak była ku temu szczególna okazja - tłumaczy ks. Robert.

Rzeźba Niepokalanej będzie stanowić pamiątkę po trudnym czasie związanym z epidemią. - Chcieliśmy ofiarować tę figurę jako wyraz naszej wdzięczności za opiekę Maryi. Pragniemy, by prócz modlitwy pojawił się również zewnętrzny wyraz naszej podzięki - mówi proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy, który dodał, że na cokole figury umieszczony zostanie wkrótce również specjalny napis. 

Ksiądz R. Kristman zaprasza do modlitwy. - Kiedy będziecie tędy przechodzić, zatrzymajcie się na chwilę, pomyślcie o opiece Matki - zachęcał gospodarz parafii katedralnej. - Uciekajmy się do Niej zwłaszcza teraz, gdy tej opieki potrzebujemy w sposób szczególny - mówił proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama