GN 43/2020 Archiwum

Losowanie pątników

Pojawia się coraz więcej pomysłów na tegoroczne rekolekcje w drodze.

Tak jak informowaliśmy w poprzednich numerach „Gościa Legnickiego”, tegoroczna piesza pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę odbędzie się w zaplanowanym terminie – od 29 lipca do 7 sierpnia. Odmienna będzie jednak forma organizacji przejścia. Zamiast 8 grup, liczących dowolną liczbę uczestników, na trasie pojawi się tylko jedna grupa, w której pójdzie nie więcej niż 40 uczestników. Każdego dnia będzie to inna grupa. Wszystko po to, by pomimo restrykcyjnych obostrzeń reżimu sanitarnego jak najwięcej osób mogło skorzystać z możliwości choćby symbolicznego wędrowania na sierpniowym szlaku do Jezusa przez Maryję.

Niewielkie zmiany nastąpią też na trasie. Zmienią się miejsca niektórych liturgii, np. Msze Święte zostaną odprawione w miejscowościach Kup oraz Gwoździany. Nie będzie też Górki Przeprośnej, tradycyjnego miejsca podziękowania za wędrówkę oraz przeproszenia za wszystko, co złe podczas niej wystąpiło. Księża oraz mieszkańcy na trasie przejścia już oczekują na pątników i zapraszają do drogi.

Zmiana nastąpi także w dniu wejścia na Jasną Górę, gdyż tam będą wędrować przedstawiciele grup, ale już podczas Eucharystii wieńczącej pielgrzymkę w jasnogórskiej bazylice nie będzie ograniczeń w liczbie wiernych. Zapewne wiele osób skorzysta z okazji do modlitwy i przyjedzie tego dnia na Jasną Górę.

Pojawiły się głosy osób zasmuconych tak restrykcyjnymi warunkami pielgrzymowania. Każdy ksiądz przewodnik organizujący wyjazd musi bowiem wymyślić sposób jak najsprawiedliwszego wybrania ochotników na tę jednodniową wyprawę. Zmagając się z tym problemem, ks. Dawid Kostecki z grupy nr 3 (dekanaty Bolesławiec, Nowogrodziec, Chojnów) wymyślił dla ochotników losowanie. Należy się zgłosić do niego (w jakiejkolwiek formie, tj. osobiście, telefonicznie, przez internet), a następnie czekać na wynik losowania. „Trójeczka” przyjedzie na trasę pieszej pielgrzymki na odcinek 31 lipca, tj. na przejście między Tyńcem a Oławą.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama