Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ukoronują Królową

Już w weekend wielka uroczystość w Bolesławcu.

W sobotę 27 czerwca o godzinie 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu rozpocznie się jubileuszowa Eucharystia pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Jubileusz który będziemy świętować to 50-lecie istnienia tej bolesławieckiej parafii.

W centralnym miejscu ołtarza głównego od prawie 50 lat znajduje się duży obraz-kopia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to ponoć jeden z najbardziej znanych wizerunków maryjnych na świecie. Przy okazji jubileuszu postanowiono zapytać biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego o możliwość ukoronowania obrazu, jego kult bowiem rozwinął się w parafii i okolicy w znaczy sposób. Zawsze są intencje oraz podziękowania, gdy kapłani w środę odmawiają Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Są też liczne wota, które pozostawili wierni, doświadczywszy opieki ze strony Matki Bożej. Ordynariusz diecezji legnickiej przychylił się do prośby i ruszyły przygotowania do koronacji. Zaplanowano nawet serię konferencji dotyczących Maryi, które miał wygłosić bp Zbigniew Kiernikowski, jednak pandemia skutecznie pokrzyżowała te plany. Zostały jednak zebrane pieniądze, a także biżuteria, które wykorzystano na przygotowanie koron.

- Myślę, że nasza uroczystość będzie symbolicznym ukoronowaniem Maryi na Królową naszego życia. Pamiętajmy, że Ona nie oczekuje hołdów dla siebie, a jedynie wskazuje nam zawsze na Jezusa. Nawet na tym obrazie dłoń jest ułożona w ten sposób, że wskazuje nam na Jezusa - mówi ks. Stanisław Kusik, proboszcz parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama