Nowy numer 3/2021 Archiwum

Alarmy bombowe w Bogatyni i Legnicy

Dyrektorzy szkół otrzymali wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych.

We wtorek 9 czerwca w całej Polsce odbywają się egzaminy maturalne z matematyki. Przy okazji egzaminów dojrzałości, dochodzi niestety do wielu fałszywych alarmów bombowych. Informacje o takich incydentach docierają również z terenu naszej diecezji. 

W Zespole Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni przeprowadzono ewakuację po tym, jak do dyrektora placówki dotarła wiadomość o rzekomym podłożeniu bomby w budynku. Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja. Po sprawdzeniu terenu placówki, służby stwierdziły fałszywy alarm, a egzamin dojrzałości odbył się bez opóźnienia.

Podobne problemy pojawiły się również w Legnicy, gdzie alarm dotyczył nie jednej, ale kilku szkół (m.in. Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych i II Liceum Ogólnokształcącego). Miejscowa policja, przyzwyczajona do rokrocznie powtarzających się alertów, już wcześniej sprawdziła placówki pod kątem podłożenia ładunków wybuchowych. Podobnie jak w Bogatyni, alarmy okazały się fałszywe, ale w legnickich szkołach nie była przeprowadzana ewakuacja. Tutaj również wszystkie egzaminy dojrzałości odbyły się o czasie.

Alarmy w Legnicy i Bogatyni, tak jak wiele innych w Polsce, posiadają znamiona zorganizowanej akcji i powtarzają się od lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama