Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa nie ustaje

Ruszyły przygotowania do sierpniowych rekolekcji w drodze.

Piesza Pielgrzymka Legnicka rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 7 sierpnia. Na szlak, jak pisaliśmy w ostatnim numerze „Gościa Legnickiego”, wyjdzie jednak niewielka liczba pątników. Grupy idących będą się zmieniały każdego dnia. W drodze będzie maksymalnie 50 osób.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzin oficjalnej strony pielgrzymki pielgrzymkalegnicka.gosc.pl nie tylko po to, by dodać swoje intencje, ale także po to, by modlić się w tych pozostawionych tu wcześniej.

W piątek 29 maja w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy odbyła się tradycyjna modlitwa różańcowa. Modlitwy takie odbywały się aż do zakazu zgromadzeń. – Teraz wracamy, bo możemy już się bezpiecznie gromadzić. Sztafetę modlitwy międzygrupowej podejmuje grupa nr 4. Spotykamy się 29 dnia każdego miesiąca, bo w lipcu tego dnia wejdziemy na szlak do Matki. Takimi spotkaniami jak dzisiaj budujemy wspólnotę. Gromadzimy się nie tylko tutaj, w kościele, ale także za pośrednictwem internetu – wirtualnie. Modlimy się za samą pielgrzymkę, ale także za tych wszystkich, którzy do końca nie rozumieją, nie zgadzają się, może buntują, z powodu nałożonych ograniczeń. Jednak wierzymy, że oprócz czynnika ludzkiego jest czynnik większy, jest Bóg, który z miłością patrzy na ten ból i tęsknotę i na pewno wysłucha naszych intencji – mówi ks. Tomaszk Pązik, przewodnik grupy nr 4.

Więcej aktualnych informacji o organizacji pielgrzymki oraz przeżywaniu jej w wirtualnej formie na stronie pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama