Nowy numer 22/2020 Archiwum

Diakoni wyznali wiarę przejdź do galerii

W sobotę przyjmą święcenia prezbiteratu, w piątek zaś wyznali wiarę.

Zanim kandydaci do święceń prezbiteratu staną w katedrze przed biskupem, by otrzymać święcenia, uroczyście wyznają swoją wiarę. To wydarzenie odbyło się podczas piątkowych nieszporów w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

6 diakonów stanęło przed biskupem legnickim Zbigniewem Kiernikowskim i uroczyście wyznało wiarę w to, czego naucza Kościół. Potwierdzili też deklarację dobrowolności przyjęcia święceń prezbiteratu. Złożyli przysięgę wierności nauczania Kościołowi, posłuszeństwa biskupowi oraz pragnienia trwania w celibacie.

Takie publiczne wydarzenie jest wymogiem, bez którego nie mogliby oni zostać dopuszczeniu do święceń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama