Nowy numer 25/2021 Archiwum

"#hot16challenge" franciszkanina z diecezji legnickiej

Ojciec Roch Jerzy Dudek OFM, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi odpowiedział na hip-hopowe wyzwanie.

„Prawdę powiedziawszy wolałbym tego nie robić, ale ponieważ cel jest szczytny, to dlaczego by nie spróbować(…)” – powiedział na początku filmu franciszkanin.

W swoim występie w ramach akcji „#hot16challenge” zakonnik m.in. zachęcał do wspólnej modlitwy wraz z całą Polską o 20.30 w intencji ustania pandemii.

#hot16challange2 o. Roch
Parafia św. Jadwigi w Złotoryi

O. Roch odpowiedział na nominację tak, jak umiał i - sądząc po komentarzach - wyszło mu to całkiem dobrze: „Słowa uznania za przystąpienie do akcji. Dużo dystansu i jeszcze więcej pozytywnego przekazu (…)” – napisał pod filmem Paweł Piątek. „Szacun dla Ojca!! Nieziemsko!" – pisała Maja Turczyn, „Proszę Ojca jedno wielkie WOW! Gratulacje za odwagę!” – dodała Amelia Samsel.

Na końcu filmu, do nagrania własnych 16 wersów zakonnik ze Złotoryi zachęcał (nominował)  Tomasza Szymaniaka, burmistrza Złotoryi Roberta Pawłowskiego, braci kleryków i juniorystów  z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów we Wrocławiu, a także o. Łazarza z Kazachstanu.


Internetowa akcja „#hot16challenge” to wyzwanie, które polega na nagraniu 16 wersów na wybranym przez siebie podkładzie i nominowaniu kolejnych osób do wzięcia w niej udziału. Pierwsza edycja odbyła się w 2014r. i o ile wtedy wzięli w niej udział tylko hip-hopowcy, o tyle do tegorocznego wyzwania dołączyli ludzie  z tak różnych środowisk, jak  Prezydent RP Andrzej Duda, Małgorzata Kożuchowska, zespół Golec uOrkiestra, Ireneusz Krosny (na swój sposób!), Tomasz Knapik i wielu, wielu innych… Celem akcji jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na pomoc w walce przeciwko COVID-19.  Całość wpłat ma zostać przekazana na pomoc szpitalom i lekarzom w walce z koronawirusem. Akcję zapoczątkował raper Karol „Solar” Poziemski.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama