Nowy numer 48/2020 Archiwum

Caritas: Dziękują Bogu i ludziom

Dzisiaj kapłani stanęli przy ołtarzu, by dziękować Bogu za kolejną rocznicę istnienia organizacji.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego był czas, by wspomnieć szczególną rocznicę. Otóż 16 kwietnia 1992 roku pierwszy Biskup Legnicki Tadeusz Rybak powołał do istnienia Caritas Diecezji Legnickiej. W tym roku rocznica przypadła na bardzo trudny okres. Panująca epidemia nie sprzyjała modlitwie i podsumowaniu całorocznej pracy na rzecz potrzebujących. Mimo to nie zabrakło modlitwy.

Przy ołtarzu, by dziękować Bogu za wszelkie łaski i prosić o dalszą pomoc, stanęli kapłani m.in. ks. Robert Serafin (w legnickiej kaplicy w domu Caritas) a także kapłani mieszkający i posługujący a wszystkich oddziałach w Zakładzie Opieki Leczniczej w Jeleniej Górze, w ZOL-u przy ul. Poselskiej w Legnicy.

Pomimo trudnej sytuacji panującej w ZOL-u w Jeleniej Górze, jest za co dziękować. Tylko przed weekendem Caritas otrzymała wsparcie od kilku osób i instytucji. - Udało nam się skorzystać z pomocy sieci Lidl. Pomogliśmy seniorom, ZOL-om a także domom dziecka - w Jaszkotlu oraz w Legnicy. część dostarczaliśmy przed świętami, część po świętach, część też pojedzie do potrzebujących w poniedziałek. Niespodziewana pomoc przyszła też od rolników, którzy przekazali nam płody ziemi. Bardzo dziękuję w imieniu swoim ale także w imieniu tych, do których pomoc dotarła - mówi ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej.

Caritas: Dziękują Bogu i ludziom   Eucharystia w intencji potrzebujących pomocy i tych, którzy ją niosą. Caritas Diecezji Legnickiej

Kapłan w specjalnym podziękowaniu na stronie Caritas (TUTAJ) pisze także całym mnóstwie osób oraz instytucji, które zaangażowały się w pomoc, o tych, którzy ją otrzymali, a także o dzieciach, które włączyły się w inicjatywę Dziecięcego Różańca Nadziei.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama