Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jezus odwiedzi mieszkańców Węglińca

Jutro święto Bożego Miłosierdzia, dlatego ulicami Węglińca będzie pielgrzymował obraz Jezusa Miłosiernego.

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu kult Bożego Miłosierdzia trwa od wielu lat. Jego przejawem jest m.in. obecność relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej. Od najbliższej niedzieli 19 kwietnia, w kościele parafialnym wierni będą mogli modlić się przy nowym obrazie Jezusa Miłosiernego.

Został on zakupiony ze składek parafian. Ksiądz proboszcz Przemysław Słyszko planował poświęcenie obrazu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Epidemia w pewien sposób pokrzyżowała jego plany.

- Już teraz modlimy się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. W Niedzielę Miłosierdzia też chcieliśmy się pomodlić, poświęcić obraz i przejść z nim ulicami Węglińca w uroczystej procesji. Niestety ograniczenia związane z epidemią spowodowały, że nieco zmodyfikowaliśmy te plany. Najpierw pomodlimy się Koronką o godzinie 15.00, a po niej ruszymy w "procesji" samochodami. Ja będę jechał z relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej, za nami będzie jechało auto-platforma z wystawionym obrazem. Myślę sobie, że to też będzie znamienne i piękne, że to Jezus symbolicznie przyjdzie do każdego domu. Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł towarzyszyć naszej modlitwie, spoglądając z okna swojego domu bądź mieszkania. Zapewne niektórzy wyjdą też przed swoje domy, do czego zachęcam - mówi ks. Przemysław Słyszko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast