Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dziękują z serca!

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski mówi "dziękujemy", ale też prosi o dalszą pomoc...

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski za pośrednictwem mediów skierował słowa podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc.

                                                                                                                                                   Legnica, Poniedziałek Wielkanocny 2020 r.

Kieruję słowa podziękowania dla całej społeczności ZOL w Jeleniej Górze: Pacjentów i Personelu z Kierownictwem na czele. Dziękuję Wolontariuszom świeckim i duchownym. W szczególny sposób dziękuję ks. Rektorowi naszego seminarium wraz z Alumnami, którzy ochoczo odpowiedzieli na tę sytuację potrzeby. Dziękuję też wszystkim, którzy wspierają materialnie i zabezpieczają wszelkiego rodzaju środki potrzebne w zaistniałej sytuacji. Czynię to zarówno względem naszych Władz, jak i Osób indywidualnych.

Zebranie wszystkich sił i środków jest znakiem naszej ludzkiej solidarności odpowiadającej na natchnienia Bożej Opatrzności i dokonującej się pod Bożą opieką.

Mamy ufność – tego już doświadczamy – że to bolesne i rzucające nas na kolana doświadczenie słabości człowieka wobec zaistniałej pandemii, wyzwoli różne przejawy dobra i bardziej ukierunkuje nas na przeżywanie głębszej relacji z Bogiem – Stwórcą i Panem naszym. Dobre owoce rodzą się pośród trudności. Do takiej postawy, a więc takiego myślenia i działania prowadzi nas i w tym umacnia przeżywanie tajemnicy Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, szczególnie w tym wielkanocnym czasie.

Wszystkich: zarażonych wirusem i chorych oraz tych, którzy im posługują, obejmuję modlitwą i udzielam im błogosławieństwa, a dla zmarłych proszę o dar życia wiecznego ze Zmartwychwstałym Panem.

bp Zbigniew Kiernikowski

Biskup legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama