Nowy numer 48/2020 Archiwum

Randomowy Izraelita, franciszkanie i Tik Tok

Duszpasterstwo zeszło do... internetu. I pojawiły się nowe, ciekawe pomysły. Jak u jednego franciszkanina z Legnicy! Zobacz!

Obok znanych mediów społecznościowych jak choćby Facebook czy Twitter, furorę robi ostatnio Tik Tok, miejsce, w którym można umieścić krótkie filmiki.

Najczęściej nagrywane przez użytkowników filmy łączone są z tańcem, śpiewem albo graniem. Ale nie tylko. I to właśnie wykorzystuje o. Piotr Kantorski, który nagrywa i publikuje krótkie "opowieści" czy raczej historyjki o fragmencie Ewangelii na dany dzień.

- Ja wiem jak to może zabrzmieć, ale przeglądając wiadomości trafiłem na informację, że Andrzej Duda założył konto w tym serwisie. Słyszałem o Tik Toku, ale myślałem, że to taki żartobliwy serwis. Ale gdy przeczytałem informację o prezydencie, pomyślałem sobie, że skoro nawet jemu założono konto w czymś takim, to może i ja założę - śmieje się o. Piotr.

- Przemodliłem i stwierdziłem, że w sumie tworzenie takich informacji może być ciekawą formą rzucenia pewnej myśli, swoistej reklamy danego fragmentu Ewangelii, innego, nieutartego spojrzenia, złamania schematu myślenia o danej Ewangelii. To jest bowiem narzędzie, które może pociągnąć do Jezusa, może zaciekawić i przyciągnąć do sedna tej wiadomości - słów spisanych w Ewangelii. Forma prezentacji jest krótka. Dlatego muszę przemyśleć, co chcę pokazać w tej wiadomości. Jeden odcinek zajął mi aż 3 godziny tworzenia, inny - kilkanaście sekund, tyle ile trwa nagranie. Na razie komentarze są pozytywne, ale i są negatywne. Dobrze, że są, bo to znaczy, że jeżeli ktoś ogląda coś, co mu nie pasuje do utartego obrazu Ewangelii, może dać mu motyw do przemyśleń. I dlatego warto to robić - mówi o. Piotr.

Poniżej przykłady takich filmików:

 

@frpiotrek

Wjazd na... ##SwieteMiasto Jak nazywamy dzisiejszą niedzielę? 🤔 Zostaw kom! ✏️ ##Jezus ##Kościół ##ewangelia Mt 21, 1-11 ##dlaciebie ##tiktok ##koronawirus

♬ Hosanna (Hillsong) - Ricky Reinaldi
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama