Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bądźmy razem o 21.37!

Zmówmy litanię i wspólnie zawierzmy świat Bożemu miłosierdziu. Nabożeństwo online z olszyńskiej parafii.

Proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie zaprasza wszystkich do duchowej łączności w godzinę śmierci papieża Polaka.

- To moja odpowiedź na apel kard. Stanisława Dziwisza, zachęcający wiernych do odnowienia Aktu zawierzenia świata miłosierdziu Bożemu - mówi ks. Bogusław Wolański. - Wielu naszych parafian pragnęłoby uczcić pamięć papieża, ale - jak wiemy - w obecnych warunkach nie jest to możliwe - tłumaczy gospodarz olszyńskiej parafii.

15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II - Olszyna Online
Parafia Olszyna

Papież Jan Paweł II jest szczególnie bliski mieszkańcom Olszyny, ponieważ w ubiegłym roku tamtejsza świątynia wzbogaciła się o relikwie krwi papieża Polaka. - Ten cenny dar został nam przekazany przez kard. Dziwisza. Otrzymaliśmy je w lutym, uroczyste wprowadzenie nastąpiło w październiku - opowiada duchowny.

Ksiądz Bogusław zachęca do duchowej łączności. - Rozpoczniemy w godzinie śmierci Jana Pawła II, tj. o godz. 21.37. Odprawimy wspólnie nabożeństwo poprzedzone słowem wstępu, a następnie zmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Na koniec wszyscy razem zawierzymy świat miłosierdziu Bożemu. Bądźmy w tej godzinie jak jedno - mówi ks. Wolański.

Transmisja z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie dostępna będzie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama