Nowy numer 48/2020 Archiwum

Apel biskupa legnickiego

Biskup prosi kapłanów i osoby konsekrowane o dobrowolne wsparcie finansowe szpitali z oddziałami zakaźnymi w naszej diecezji.

Apel biskupa legnickiego:


Drodzy Kapłani i Osoby konsekrowane!

Pandemia koronawirusa stawia przed nami bardzo poważne wyzwania dotyczące życia indywidualnego, społecznego, gospodarczego i religijnego.

W Polsce podejmowane są liczne inicjatywy mające na celu wsparcie służby zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z epidemią. Kościół zawsze ma na uwadze troskę o zdrowie i życie człowieka, pragnę więc, byśmy włączyli się w nurt pomocy materialnej umożliwiającej ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego apeluję do duchowieństwa i osób konsekrowanych naszej diecezji, gorąco zachęcając do zaangażowania się w dzieło, któremu nadaliśmy tytuł „dar serca”.

Celem tego dzieła jest przyjście z materialną pomocą szpitalnym oddziałom zakaźnym na terenie naszej diecezji. Jego fundusz utworzą indywidualne dary każdego
z Was, Drodzy Kapłani i Osoby konsekrowane, według hojności Waszego serca. Bardzo proszę, aby dobrowolne ofiary na ten cel wpłacać na konto: (...) Ten „dar serca” będzie konkretnym wyrazem naszej troski o ludzi, którzy z poświęceniem i narażeniem zdrowia i życia służą chorym. Za pomoc i przekazane ofiary wyrażam głęboką wdzięczność i wszystkim z serca błogosławię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama