Nowy numer 47/2020 Archiwum

Diecezja. Wolontariusze poszukiwani!

Caritas Diecezji Legnickiej zaprasza ludzi dobrej woli do pomocy seniorom.

W diecezji legnickiej rozwija się inicjatywa Caritas o nazwie #Pomocdlaseniora. Akcja jest odpowiedzią na czas kwarantanny, który bardzo ograniczył możliwości przemieszczania się wszystkim obywatelom. Seniorzy są grupą, którą wszelkie nagłe zmiany dotykają o wiele mocniej niż młodszych i zdrowszych sąsiadów.

Dlatego Caritas zachęca do włączenia się w wolontariat, który ma pomóc seniorom w codziennych sprawach, głównie zakupach.

- Nasza inicjatywa jest skierowana głównie do seniorów, ale oczywiście jesteśmy otwarci, by pomagać innym osobom, które ze względu na stan swojego zdrowia nie mogą wychodzić i robić sobie zakupów - mówi ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej. - Nasza pomoc jest zarówno dla tych, którzy mają pieniądze i mogą zapłacić za zakupy. Takim osobom po prostu pomożemy w dowiezieniu zakupów. Są też jednak i takie sytuacje materialny, gdzie pomoc jest potrzebna nawet w postaci dostarczenia paczki żywnościowej. Mamy przygotowanych około 500 takich paczek - dodaje kapłan.

Chętni pomagać innym, a także osoby potrzebujące pomocy, proszeni są o kontakt od godz. 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu +48 76 72 44 304. Pracownicy Caritas proszą o podanie danych i informacji, w jaki sposób mogą pomóc. Oferują m.in. pomoc w zrobieniu zakupów, pomoc w realizowaniu recept.

- W bardzo wielu parafiach w czasie Wielkiego Postu zbierane są pieniądze do specjalnych puszek, a także są wystawione kosze na rzeczy materialne. Wszystko  po to, by na czas Wielkanocy wesprzeć osoby najbiedniejsze w naszych wspólnotach parafialnych. Z racji ograniczenia możliwości przychodzenia do kościołów, ta pomoc będzie na pewno bardzo mocno ograniczona. Ale biedni i potrzebujący - pozostali. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, bo zbieramy darowizny rzeczowe oraz finansowe na paczki świąteczne dla potrzebujących i bezdomnych - mówi ks. Serafin.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Caritas - KLIKNIJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama