Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ks. Roman Raczak: Nikogo nie zostawię głodnego

Proboszcz legnickiej parafii zorganizował akcję codziennego dowożenia obiadów potrzebującym.

Gospodarz kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy zainicjował akcję „Zadbaj o sąsiada”.

Kapłan zachęca do odwiedzenia starszych, bądź schorowanych sąsiadów i wybadania, czy któryś z nich nie pozostaje głodny. Takim osobom parafia zagwarantowała dowóz darmowego obiadu.

– Chcemy zwrócić uwagę na ludzi, którzy są głodni, a sami nie pójdą sobie na zakupy – mówi ks. Roman Raczak. – Nasze obiady docierają do osób potrzebujących codziennie od godz. 14 do 15 – dodaje organizator.

Proboszcz apeluje o to, by w trudnych czasach zwrócić uwagę na drugiego człowieka. – Ludzie się boją, ta epidemia ich odstraszyła. Nie bądźmy obojętni na los starszych, bądź schorowanych ludzi. Niech nie ogarnia nas wirus strachu – mówi kapłan. Legnicki duchowny rozwiewa również wszelkie wątpliwości odnośnie przygotowania posiłków – Proszę o nic się nie martwić. Ja te obiady kupuję, a przygotowuje je profesjonalista – mówi ks. Raczak.  

Czy szlachetna akcja obejmuje wyłącznie wiernych z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża w Legnicy? – Pierwszeństwo mają oczywiście nasi parafianie, ale gwarantuję: nikogo nie pozostawię głodnego. Odwiedźcie swoich sąsiadów, zapytajcie czy nie są w takiej potrzebie. Mówienie o miłości to za mało, trzeba czegoś więcej – dodaje kapłan.

Aby zgłosić osobę potrzebującą pomocy, wystarczy zadzwonić na nr. tel. 502-533-701.

Apel ks. Raczaka znajduje się  TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama