Nowy numer 39/2023 Archiwum

Legnica. Robią i kupują maseczki

To jedne z wielu przykładów na to, jak bardzo parafie angażują się w walkę z epidemią koronawirusa.

Legnicka parafia ojców franciszkanów konwentualnych pw. św. Jana Chrzciciela rozpoczęła inicjatywę #uszyjmaseczke.

Ojcowie piszą tak: "W naszych sercach zrodziło się pragnienie pomocy służbom medycznym, które w tych dniach dwoją się i troją dla ratowania zdrowia i życia naszych rodaków! Idąc za ciosem średnio wprawne w krawiectwie duchowne chłopy zakupiły już niezbędne materiały i szukają o wiele bardziej zaradnych w tej kwestii świeckich lub zakonnych kobiecych rąk i maszyn do uszycia prostych, jednorazowych maseczek z flizeliny, które moglibyśmy potem przekazać szpitalowi lub pogotowiu ratunkowemu! Chcecie pomóc? Jeśli jesteście w pełni zdrowi (nie kaszlący, nie kichający), a w duchu jałmużny możecie oddać trochę swojego czasu i sił dla sprawy zaopatrzenia tych, co są teraz w potrzebie - skontaktujcie się z nami!. Telefon klasztorny: 76 724 41 77 lub wiadomość do br. Piotr Kantorski na Facebooku lub messengerze".

Legnica. Robią i kupują maseczki

Z kolei ks. Roman Raczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zakupił pierwszą partię maseczek, obecnie to tysiąc sztuk, dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa transportowanych przez medyków legnickiego Pogotowia Ratunkowego.

- Każda taka pomoc jest naprawdę nieoceniona. Już teraz jesteśmy wdzięczni wszystkim za każdą pomoc - czy to jest zakup wody, czy zakup bądź szycie maseczek. Zwiększa to ogromnie nasz komfort pracy, a więc i skuteczność naszych działań - mówi Henryk Babuśka z Pogotowia Ratunkowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast