Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ratownik dźgnięty nożem przez pacjenta z podejrzeniem COVID-19

Podczas transportu medycznego pacjent podejrzany o to, że jest zarażony koronawirusem zadał 8 ciosów nożem ratownikowi, po czym zbiegł.

Taki dramatyczny opis wydarzeń z dzisiejszej nocy znalazł się na stronie Zespołu Ratownictwa Medycznego z Chojnowa:


Atak na ratownika medycznego! (Przez pacjenta z podejrzeniem koronawirusa!) W nocy z 24 na 25 marca zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka transportował pacjenta do oddziału psychiatrycznego szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Około godz. 2.00 w karetce znajdującej się na 73 km autostrady A4 rozegrał się dramat. Ratownik medyczny został zaatakowany nożem przez pacjenta. Karetka zatrzymała się na zjeździe z autostrady. Pacjent po zadaniu około ośmiu ciosów w klatkę piersiową zbiegł z karetki o czym powiadomiono policję.

Na pomoc rannemu zadysponowano zespoły D0215 z Legnicy i D0217 z Chojnowa, a następnie po zamknięciu autostrady przez policję i zabezpieczeniu miejsca przez zastępy Straży Pożarnej, wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 13".

Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego, ranny ratownik medyczny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu, gdzie został operowany.
Cała brać ratownicza życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Pacjent - po policyjnym pościgu - został zatrzymany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama