Nowy numer 47/2020 Archiwum

Siedzisz w domu? Uratuj życie z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego!

Czy można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego nie będąc dzisiaj w kościele? Odpowiadamy, jak to zrobić.

W wielu parafiach diecezji legnickiej wierni podejmują dzisiaj trud 9-miesięcznej modlitwy za dzieci zagrożone aborcją. Inicjatywa znana jest pod nazwą Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na podjęciu się stałej, codziennej modlitwy przynajmniej dziesiątką różańca za nienarodzone dzieci.

Dzień rozpoczęcia DADP nie jest przypadkowy, ponieważ Kościół właśnie 25 marca wspomina moment poczęcia się Jezusa pod sercem Maryi.

W diecezji legnickiej każdego roku do inicjatywy przyłączają się setki osób. Ania Krężel w tym roku podejmie się modlitwy już po raz 3. - Dla takich roztargnionych duszyczek jak ja stworzono nawet specjalną aplikację o nazwie Adoptuj życie. Przypomina ona codziennie o modlitwie. Każdego dnia jest jakaś zabawna myśl dziecka, coś w rodzaju, np. "Cześć, już umiem mrugać", "Dziękuję, Ci że jesteś ze mną" itd. To tak jakby dziecko mówiło do mnie. Sama ustalam godzinę przypomnienia. U mnie zawsze jest to godzina 12.00. Z tą "apką" Adoptuj życie jest bardzo łatwo - tłumaczy kobieta. - Mam poczucie, że temu maleństwu jestem potrzebna. To jest wielka odpowiedzialność. Przez adopcję staję się jakby takim duchowym rodzicem, a to wielka rzecz - mówi Ania Krężel.

Modlitwę podjął Adrian Szum - Jest to mój pierwszy raz. Dlaczego? Jestem już ojcem chrzestnym, ale chciałem również adoptować dziecko, żeby pomóc mu się narodzić. Życie jest pięknym darem i każdy ma prawo się narodzić i żyć, dlatego chcę się modlić żeby to dziecko, żeby się narodziło. Na pewno codzienna modlitwa jest wyzwaniem, ale jestem pewny, że jest cel jest warty wysiłku - mówi Adrian.

Zazwyczaj podjęcie DADP odbywa się po liturgii w kościele. Skoro jednak nie mamy możliwości pójścia do kościoła, możemy podjąć Duchową Adopcję w domu.

Pomysłodawcy doradzają, że przyrzeczenie można złożyć przed krzyżem lub obrazem świętym.

Rota przyrzeczenia:

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia .................................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: jedna Tajemnica Różańca Świętego, moje dobrowolne postanowienia oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu", którą teraz po raz pierwszy odmówię:

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama