Nowy numer 47/2020 Archiwum

Seniorom na pomoc

W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa, legniccy kapłani wyszli z inicjatywą wsparcia osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych.

Franciszkanie z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy gwarantują seniorom niezbędną pomoc w razie potrzeby. Sklep, apteka, lekarz… to miejsca, do których docierają kapłani. Do ich szlachetnej akcji może jednak dołączyć każdy.

– Krążąc po sieci, natrafiłem na akcje pomocy starszym. Postanowiłem zaproponować współbraciom wprowadzenie tego dzieła również w naszej parafii – mówi o. Piotr Kantorski OFMConv. – Większość naszych wiernych ma już swoje lata i szybko mogło się okazać, że ktoś pozostanie bez opieki – tłumaczy franciszkanin z kościoła pw. św. Jana.

Zapytaliśmy pomysłodawcę, czy trudno jest łączyć obowiązki kapłańskie ze wspomnianą posługą wśród osób starszych. – Z uwagi na odwołane katechezy i nabożeństwa wolnego czasu pozostaje więcej. Jestem szczęśliwy, kiedy sam mogę pojechać do osoby potrzebującej i zrobić jej zakupy, towarzyszyć rozmową czy po prostu samą swoją obecnością – dodaje zakonnik.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama